georgia has logged 275 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Mogul Mowgli

Mogul Mowgli

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Float

Float

2019
×
Edit this entry  
27
Loop

Loop

2020
×
Edit this entry  
27
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fruitvale Station

Fruitvale Station

2013
×
★★★★
Edit this entry  
16
Endings, Beginnings

Endings, Beginnings

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Prom

The Prom

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Man Up

Man Up

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Holiday in the Wild

Holiday in the Wild

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
12
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ava

Ava

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Just Like Heaven

Just Like Heaven

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Holidate

Holidate

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
Noelle

Noelle

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
7500

7500

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Swallow

Swallow

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Krampus

Krampus

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Edit this entry  
22
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Love, Guaranteed

Love, Guaranteed

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry