Sort by

georgia has logged 154 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Aristocats

The Aristocats

1970
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
Read the review Edit this entry  
19
Moana

Moana

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Rise of the Guardians

Rise of the Guardians

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Puzzle

Puzzle

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Maze Runner: The Death Cure

Maze Runner: The Death Cure

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Deck the Halls

Deck the Halls

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Maze Runner: The Scorch Trials

Maze Runner: The Scorch Trials

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Camp Rock

Camp Rock

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Death Note

Death Note

2017
×
Read the review Edit this entry  
29
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★
Edit this entry  
28
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Matilda

Matilda

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Cast Away

Cast Away

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Cemetery Junction

Cemetery Junction

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Pocahontas

Pocahontas

1995
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Celeste & Jesse Forever

Celeste & Jesse Forever

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
What If

What If

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
25
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Dig

The Dig

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Villains

Villains

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Incredible Jessica James

The Incredible Jessica James

2017
×
★★★
Edit this entry  
12
Plus One

Plus One

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry