• Red, White & Royal Blue

    Red, White & Royal Blue

    ★★

    you guys are lyingggggggg 😭

  • Rye Lane

    Rye Lane

    ★★★★

    i too am a big fan of waving at boats!

  • Barbie

    Barbie

    ★★★½

    guy next to me was loudly scoffing, sighing and complaining the whole way through. i simply must know what movie he thought he was going to see

  • Avatar: The Way of Water

    Avatar: The Way of Water

    loveeeeeeee the big space whale!!! love it!

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★

    jason schwartzman it seems i’ve grown quite fond of you, though there are no sexual urges or desires, you come to me as a long lost friend whom i once picked apples with in papa’s orchard

  • Freaky

    Freaky

    ★★★

    the butcher put millie in a red lip so that she could slay 💅💋 and slay 🔪🩸

  • Your Place or Mine

    Your Place or Mine

    ★★

    ashton kutcher walks like chicken joe

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

    i would’ve turned pinocchio into kindling the moment he started singing but that’s just me

  • Isle of Dogs

    Isle of Dogs

    ★★★★

    i’m a cat person

  • Puss in Boots: The Last Wish

    Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

    there was a kid running around the cinema in light up shoes going “wheeeeeee” and i really can’t blame him!

  • The Menu

    The Menu

    ★★★

    POPPADOMS OR BREAD?

  • Get Santa

    Get Santa

    ★★★

    i have a message for rafe spall that can only be delivered in person