gayathri has rated 52 films ★★★★½ .

  • Supermarket Woman

    ★★★★½

  • One Cut of the Dead

    ★★★★½

  • Songs from the Second Floor

    ★★★★½

  • The Long Goodbye

    ★★★★½

  • Blood Simple

    ★★★★½

  • Woman at War

    ★★★★½

  • Saint Frances

    ★★★★½

  • One, Two, Three

    ★★★★½

  • The Truman Show

    ★★★★½

  • The King of Comedy

    ★★★★½

  • Night Is Short, Walk on Girl

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Diego Maradona

    ★★★★½

  • I Am Easy to Find

    ★★★★½

  • When Marnie Was There

    ★★★★½

  • It Happened One Night

    ★★★★½

  • My Neighbor Totoro

    ★★★★½

  • First Reformed

    ★★★★½