gayathri has rated 221 films ★★★★ .

  • Uncle Yanco

    ★★★★

  • The Danish Poet

    ★★★★

  • Dave Made a Maze

    ★★★★

  • Cinema Paradiso

    ★★★★

  • Welcome to the Dollhouse

    ★★★★

  • The Tale of the Princess Kaguya

    ★★★★

  • His Girl Friday

    ★★★★

  • The Master

    ★★★★

  • Faults

    ★★★★

  • Mrs. America

    ★★★★

  • Perfect Blue

    ★★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • The Player

    ★★★★

  • The Invisible Guest

    ★★★★

  • The Lost Weekend

    ★★★★

  • A New Leaf

    ★★★★

  • Before Midnight

    ★★★★