gayathri has rated 23 films ★★★★★ .

  • Make Way for Tomorrow

    ★★★★★

  • Dog Day Afternoon

    ★★★★★

  • Children of Men

    ★★★★★

  • Paper Moon

    ★★★★★

  • The Apartment

    ★★★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Do the Right Thing

    ★★★★★

  • Still Walking

    ★★★★★

  • In the Mood for Love

    ★★★★★

  • A Serious Man

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marty

    ★★★★★

  • Fight Club

    ★★★★★

  • Mysterious Skin

    ★★★★★

  • The Big Lebowski

    ★★★★★

  • Senna

    ★★★★★