Sort by

teagan has logged 157 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Holiday Inn

Holiday Inn

1942
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Genius

Genius

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Superman: Doomsday

Superman: Doomsday

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Indecent

Indecent

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Company

Company

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Happythankyoumoreplease

Happythankyoumoreplease

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Austenland

Austenland

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Single Man

A Single Man

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Pride

Pride

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Aziz Ansari: Dangerously Delicious

Aziz Ansari: Dangerously Delicious

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Chelsea Peretti: One of the Greats

Chelsea Peretti: One of the Greats

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Aziz Ansari: Buried Alive

Aziz Ansari: Buried Alive

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Girl Rising

Girl Rising

2013
×
Read the review Edit this entry  
03
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Aziz Ansari: Live at Madison Square Garden

Aziz Ansari: Live at Madison Square Garden

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
I Killed My Mother

I Killed My Mother

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Boy

Boy

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Free Angela and All Political Prisoners

Free Angela and All Political Prisoners

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fist Fight

Fist Fight

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Justice League

Justice League

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry