Sort by

teagan has logged 25 entries for films during November 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
I Killed My Mother

I Killed My Mother

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Boy

Boy

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Free Angela and All Political Prisoners

Free Angela and All Political Prisoners

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fist Fight

Fist Fight

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Justice League

Justice League

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Landline

Landline

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Only Living Boy in New York

The Only Living Boy in New York

2017
×
Read the review Edit this entry  
12
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Rent

Rent

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry