Sort by

teagan has logged 250 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Chelsea Peretti: One of the Greats

Chelsea Peretti: One of the Greats

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
An Education

An Education

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Stardust

Stardust

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hasan Minhaj: Homecoming King

Hasan Minhaj: Homecoming King

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Woman of the Year

Woman of the Year

1942
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
13th

13th

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hell on Earth: The Fall of Syria and the Rise of ISIS

Hell on Earth: The Fall of Syria and the Rise of ISIS

2017
×
Read the review Edit this entry  
02
Into the Woods

Into the Woods

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Howl

Howl

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Serenity

Serenity

2005
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
On the Waterfront

On the Waterfront

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Colette

Colette

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Creed II

Creed II

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
To Have and Have Not

To Have and Have Not

1944
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Our Times

Our Times

2002
×
Read the review Edit this entry  
29
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Last Five Years

The Last Five Years

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Charade

Charade

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Kicking and Screaming

Kicking and Screaming

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Women Who Kill

Women Who Kill

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry