• Hannah Gadsby: Douglas

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★½

  • Cats

    ½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Seth Meyers: Lobby Baby

  • Jenny Slate: Stage Fright

  • Tall Girl

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Judy

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • The Lion King

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • Wine Country

    ★½

  • Aladdin

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Little

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Long Shot

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • Rent

  • Hail Satan?

    ★★★★★

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

  • Fyre

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • Little Italy

    ★½

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Christopher Robin

    ★★★½

  • The Spy Who Dumped Me

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Incredibles 2

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Climax

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★★

  • Bao

  • Duck Butter

  • James Acaster: Repertoire

    ★★★★½

  • Love, Simon

    ★★★★★

  • Peter Rabbit

    ★★½

  • Black Panther

    ★★★★★

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★½

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Coco

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • The Snowman

  • Disobedience

    ★★★★½

  • Gaga: Five Foot Two

  • I, Tonya

  • It

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★