RSS feed for gaysaoirse
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Boys Don't Cry

Boys Don't Cry

1999
×
Edit this entry  
03
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
Wounds

Wounds

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Edit this entry  
03
The High Note

The High Note

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The High Note

The High Note

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The High Note

The High Note

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
23
West Side Story

West Side Story

1961
×
Edit this entry  
23
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
23
City of Ember

City of Ember

2008
×
Edit this entry  
15
Swallow

Swallow

2019
×
Edit this entry  
13
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Edit this entry  
10
How to Be Single

How to Be Single

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Matilda

Matilda

1996
×
★★★★
Edit this entry  
09
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Emma

Emma

1996
×
★★½
Edit this entry  
02
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Their Finest

Their Finest

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Side Effects

Side Effects

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Age of Adaline

The Age of Adaline

2015
×
Edit this entry  
15
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
Edit this entry  
14
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Best in Show

Best in Show

2000
×
Edit this entry  
12
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
26
The Platform

The Platform

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
Edit this entry  
09
Room

Room

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
Suspiria

Suspiria

1977
×
Edit this entry  
01
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
Edit this entry  
22
The Social Network

The Social Network

2010
×
Edit this entry  
21
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★½
Edit this entry  
16
1917

1917

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
1917

1917

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Edit this entry  
14
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry