Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
Solace

Solace

2015
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★
Edit this entry  
26
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★½
Edit this entry  
24
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★
Edit this entry  
14
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★½
Edit this entry  
04
Blood Diamond

Blood Diamond

2006
×
★★★½
Edit this entry  
27
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★
Edit this entry  
07
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★½
Edit this entry  
06
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Wind River

Wind River

2017
×
★★★½
Edit this entry  
18
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★
Edit this entry  
02
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★
Edit this entry  
25
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Edit this entry