Gazelle has logged 415 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Heartbreakers

Heartbreakers

2001
×
Edit this entry  
31
First Girl I Loved

First Girl I Loved

2016
×
Edit this entry  
30
White Girl

White Girl

2016
×
Edit this entry  
30
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Red Turtle

The Red Turtle

2016
×
★★★½
Edit this entry  
30
Pet

Pet

2016
×
★★½
Edit this entry  
30
Denial

Denial

2016
×
★★★½
Edit this entry  
30
Loving

Loving

2016
×
★★★½
Edit this entry  
29
Fences

Fences

2016
×
★★★★
Edit this entry  
29
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Lion

Lion

2016
×
★★★★
Edit this entry  
29
Jackie

Jackie

2016
×
★★★½
Edit this entry  
26
Daddy's Home

Daddy's Home

2015
×
★★
Read prior review Edit this entry  
25
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Edit this entry  
23
Assassin's Creed

Assassin's Creed

2016
×
★★
Edit this entry  
23
Why Him?

Why Him?

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Zoom

Zoom

2015
×
★★½
Edit this entry  
22
Sing

Sing

2016
×
★★★½
Edit this entry  
22
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★½
Edit this entry  
22
Queen of Katwe

Queen of Katwe

2016
×
★★★★
Edit this entry  
22
Barry

Barry

2016
×
★★★½
Edit this entry  
21
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Collateral Beauty

Collateral Beauty

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Passengers

Passengers

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Trolls

Trolls

2016
×
★★
Edit this entry  
15
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Jack Reacher: Never Go Back

Jack Reacher: Never Go Back

2016
×
★★★
Edit this entry  
15
Allied

Allied

2016
×
★★★
Edit this entry  
15
Canvas of My Life

Canvas of My Life

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Run the Tide

Run the Tide

2016
×
★★★
Edit this entry  
15
Legends of the Hidden Temple

Legends of the Hidden Temple

2016
×
★★
Edit this entry  
12
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Edit this entry  
12
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Edit this entry  
09
Bad Words

Bad Words

2013
×
★★★
Edit this entry  
07
Hairspray Live!

Hairspray Live!

2016
×
★★★
Edit this entry  
03
Equity

Equity

2016
×
★★½
Edit this entry  
02
The Huntsman: Winter's War

The Huntsman: Winter's War

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Ice Age: Collision Course

Ice Age: Collision Course

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The Ivory Game

The Ivory Game

2016
×
★★★★
Edit this entry  
25
Keeping Up with the Joneses

Keeping Up with the Joneses

2016
×
★★½
Edit this entry  
25
Almost Christmas

Almost Christmas

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Think Twice

Don't Think Twice

2016
×
★★★½
Edit this entry  
22
Moana

Moana

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Is That a Gun in Your Pocket?

Is That a Gun in Your Pocket?

2016
×
Edit this entry  
16
Michael Moore in TrumpLand

Michael Moore in TrumpLand

2016
×
★★★
Edit this entry  
13
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Operator

Operator

2016
×
★★★½
Edit this entry  
11
True Memoirs of an International Assassin

True Memoirs of an International Assassin

2016
×
★½
Read the review Edit this entry