• In The Heights

  • The Sons of Sam: A Descent Into Darkness

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★½

  • You Cannot Kill David Arquette

    ★★★

  • Psych 2: Lassie Come Home

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★½

  • The Lovebirds

    ★★★½

  • Patton Oswalt: I Love Everything

    ★★★★★

  • Jerry Seinfeld: 23 Hours to Kill

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★★

  • Marc Maron: End Times Fun

  • Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

  • Emma.

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Dracula

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Mike Birbiglia: The New One

    ★★★★½

  • Primal

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★½

  • Corpus Christi

    ★★★★★

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Corleone: A History of la Cosa Nostra

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • The Lion King

    ★★½

  • Carmilla

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★½

  • Murder Mystery

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★★½

  • Atlantics

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • Bacurau

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • Aladdin

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • The Emoji Story

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Birds of a Feather

  • Missing Link

    ★★★★

  • Chef's Diaries: Scotland

    ★★★★

  • Sam's Dream

  • Us

    ★★★★½

  • Good Boys

    ★★★★

  • Extra Ordinary

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Sword of Trust

    ★★★★½