• Enola Holmes

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The Book of Sun

    ½

  • Greyhound

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★½

  • Martin Scorsese's Quarantine Short Film

  • Capone

  • Old Kids

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • Kubrick by Kubrick

  • Mulan

    ½

  • Spenser Confidential

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

  • Bombshell

    ½

  • 6 Underground

    ½

  • Little Women

    ★★★★

  • Spies in Disguise

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★½

  • The Irishman: In Conversation

  • Richard Jewell

    ★★★

  • Frozen II

  • Klaus

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Bill Burr: Paper Tiger

  • Bad Education

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The King

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Judy

  • Motherless Brooklyn

    ½

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Ad Astra

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

  • A Rainy Day in New York

    ★★★

  • Anima

  • Midsommar

    ★★★★

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Game of Thrones: The Last Watch

  • Murder Mystery

    ½

  • It Must Be Heaven

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • I Lost My Body

  • Rocketman

    ★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

  • The Perfect Date

  • The Silence

    ★½

  • The Highwaymen

    ★½

  • Us

  • The Professor and the Madman

    ★★★½

  • Triple Frontier

  • The Farewell

    ★★★

  • Kitbull

  • Polaroid

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★

  • The Mule

    ★★★½

  • Bird Box

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★