Sort by

George has logged 48 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★
Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
Boys State

Boys State

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
Holidate

Holidate

2020
×
★★
Edit this entry  
26
Click

Click

2006
×
★★
Edit this entry  
26
Billy Madison

Billy Madison

1995
×
★½
Edit this entry  
25
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★½
Edit this entry  
25
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★½
Edit this entry  
23
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
Edit this entry  
21
Michael McIntyre: Showman

Michael McIntyre: Showman

2020
×
Edit this entry  
20
Cadaver

Cadaver

2020
×
Read the review Edit this entry  
19
Kiss the Ground

Kiss the Ground

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Jesus Christ Superstar

Jesus Christ Superstar

1973
×
★★
Edit this entry  
18
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Babysitter's Guide to Monster Hunting

A Babysitter's Guide to Monster Hunting

2020
×
Edit this entry  
14
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Alpha

Alpha

2018
×
★★
Edit this entry  
13
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
13
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Rebecca

Rebecca

1940
×
★★★½
Edit this entry  
12
Her

Her

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★
Edit this entry  
10
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★★
Edit this entry  
09
Platoon

Platoon

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Green Room

Green Room

2015
×
★★★½
Edit this entry  
07
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Walking with Dinosaurs

Walking with Dinosaurs

1999
×
★★★★
Edit this entry  
06
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Sea Monsters

Sea Monsters

2003
×
★★★½
Edit this entry  
04
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★
Edit this entry  
04
David Attenborough: A Life on Our Planet

David Attenborough: A Life on Our Planet

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
Save Yourselves!

Save Yourselves!

2020
×
★★★
Edit this entry  
02
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
Read the review Edit this entry  
02
Shadow of a Doubt

Shadow of a Doubt

1943
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Vampires vs. the Bronx

Vampires vs. the Bronx

2020
×
★½
Edit this entry  
01
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
Edit this entry  
01
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry