• I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★

  • Joker

    ★★★½

  • First Cow

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • The Lion King

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★

  • Murder Mystery

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★½

  • High Flying Bird

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • The Great Hack

    ★★★½

  • Honey Boy

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Vice

    ★★★

  • Bumblebee

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Superlopez

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Venom

    ★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★

  • If Beale Street Could Talk

  • mid90s

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

  • First Man

    ★★★

  • Roma

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Game Night

    ★★★½

  • Isle of Dogs

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Skate Kitchen

    ★★★½

  • We the Animals

    ★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • Searching

    ★★★

  • Blindspotting

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Molly's Game

    ★★

  • It

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • First Reformed

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Captain Underpants: The First Epic Movie

    ★★★

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★½