• Captain Underpants: The First Epic Movie

    ★★★

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Doctor Strange

    ★★★½

  • Snowden

    ★★½

  • The Founder

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★½

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★★

  • Zootopia

    ★★★½

  • Deadpool

    ★★★★

  • Hail, Caesar!

    ★★★★

  • The Revenant

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★

  • The Intern

    ★★★

  • Inside Out

    ★★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★

  • Ex Machina

    ★★★

  • Inherent Vice

    ★★★★

  • The Theory of Everything

    ★★½

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★½

  • Captain America: The Winter Soldier

  • The Lego Movie

    ★★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • Whiplash

    ★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • Her

    ★★★★½

  • Dallas Buyers Club

    ★★★½

  • Django Unchained

    ★★★★

  • Spring Breakers

    ★★

  • The Master

  • Moonrise Kingdom

    ★★★★½

  • The Avengers

    ★★½

  • The Tree of Life

    ★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★

  • Toy Story 3

    ★★★★½

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★★

  • The Informant!

    ★★★½

  • Inglourious Basterds

    ★★★★★

  • Antichrist

  • Star Trek

    ★★★

  • Yes Man

    ★★★

  • Burn After Reading

    ★★★★

  • The Dark Knight

    ★★★½

  • No Country for Old Men

    ★★★★

  • Children of Men

    ★★★★½

  • Shaun of the Dead

    ★★★½

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★½

  • City of God

    ★★★★★

  • Spirited Away

    ★★★★★

  • Y Tu Mamá También

    ★★★★

  • The Emperor's New Groove

    ★★★★

  • Fight Club

    ★★★½

  • American Pie

    ★★★½

  • The Matrix

    ★★★½

  • The Truman Show

    ★★★★★

  • Jackie Brown

    ★★★½

  • Good Will Hunting

    ★★★★½

  • Boogie Nights

    ★★★★★

  • Trainspotting

    ★★★★½

  • Toy Story

    ★★★★

  • The Shawshank Redemption

    ★★★★★

  • Pulp Fiction

    ★★★★★

  • Reservoir Dogs

    ★★★★★

  • The Silence of the Lambs

    ★★★½