Sort by
  • Don't Worry Darling

    ★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • The Figo Affair: The Transfer That Changed Football

    ★★★

  • Bullet Train

    ★★★

  • Nope

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★½

  • Vengeance

    ★★★

  • Hustle

    ★★★

  • Norm Macdonald: Nothing Special

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • A Farewell to Ozark

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★

  • X

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★★

  • Breaking

    ★★½

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • The Black Phone

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Tiger King

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Goldman v Silverman

  • Bad Boys for Life

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

    ½

  • Little Women

    ★★★

  • Spies in Disguise

    ★½

  • 1917

    ★★★★

  • The Imagineering Story

    ★★★½

  • Lady and the Tramp

    ★½

  • Frozen II

    ★★½

  • Klaus

    ★★★

  • Playing with Fire

  • Maybe Next Year

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Waves

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • The Truth

    ★★★½

  • Float

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Hearts and Bones

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★