Sort by

Gerardo has logged 444 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
★★
Edit this entry  
30
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
The Young Girls of Rochefort

The Young Girls of Rochefort

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Planet Earth II

Planet Earth II

2016
×
★★★★
Edit this entry  
27
Never Let Me Go

Never Let Me Go

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Great Performers: Horror Show

Great Performers: Horror Show

2017
×
Edit this entry  
23
Landline

Landline

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
mother!

mother!

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Lazer Team 2

Lazer Team 2

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Star Wars: Episode II – Attack of the Clones

Star Wars: Episode II – Attack of the Clones

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Casting JonBenet

Casting JonBenet

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Brick

Brick

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Doodlebug

Doodlebug

1997
×
★★
Edit this entry  
28
Passionless Moments

Passionless Moments

1983
×
★★★½
Edit this entry  
28
Electronic Labyrinth: THX 1138 4EB

Electronic Labyrinth: THX 1138 4EB

1967
×
★½
Edit this entry  
28
The Great Train Robbery

The Great Train Robbery

1903
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Post

The Post

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jules and Jim

Jules and Jim

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Michael Clayton

Michael Clayton

2007
×
★★★
Edit this entry  
21
Force Majeure

Force Majeure

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★
Edit this entry  
17
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Thunder Road

Thunder Road

2016
×
★★★½
Edit this entry  
14
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Persona

Persona

1966
×
Edit this entry  
14
Lick the Star

Lick the Star

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Justice League

Justice League

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
M22

M22

2013
×
Edit this entry  
09
The Room

The Room

2003
×
Read the review Edit this entry  
09
Timecode

Timecode

2016
×
★★½
Edit this entry  
07
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Wonder

Wonder

2017
×
Read the review Edit this entry  
06
Coco

Coco

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★½
Read the review Edit this entry