Sort by

Gerardo has logged 184 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
I Still See You

I Still See You

2018
×
Edit this entry  
16
Peppermint

Peppermint

2018
×
Edit this entry  
13
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Pooka!

Pooka!

2018
×
★½
Edit this entry  
08
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★
Edit this entry  
06
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Widows

Widows

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cam

Cam

2018
×
★★½
Edit this entry  
21
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Green Book

Green Book

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Flesh & Blood

Flesh & Blood

2018
×
Read the review Edit this entry  
17
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Girl in the Spider's Web

The Girl in the Spider's Web

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Searching

Searching

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Don't Be a Hero

Don't Be a Hero

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Anchor and Hope

Anchor and Hope

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Non-Fiction

Non-Fiction

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
An Elephant Sitting Still

An Elephant Sitting Still

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Diamantino

Diamantino

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Intercourse

Intercourse

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wild Nights with Emily

Wild Nights with Emily

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Pet Names

Pet Names

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
All Square

All Square

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bodied

Bodied

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Tiger

The Tiger

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Asako I & II

Asako I & II

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry