Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The White Lotus

The White Lotus

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Aliens in the Attic

Aliens in the Attic

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Reality Bites

Reality Bites

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
I Love You, Beth Cooper

I Love You, Beth Cooper

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The One I Love

The One I Love

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★
Edit this entry  
14
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Human Voice

The Human Voice

2020
×
Edit this entry  
12
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Supernova

Supernova

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
The Beauty Inside

The Beauty Inside

2012
×
Read the review Edit this entry  
29
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Confessions of a Shopaholic

Confessions of a Shopaholic

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Waiting

Waiting

2020
×
Read the review Edit this entry  
22
Thunder Road

Thunder Road

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
My Blind Brother

My Blind Brother

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
The Gift

The Gift

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Life After Beth

Life After Beth

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
She's All That

She's All That

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ice Age

Ice Age

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry