• The Northman

    ★★★★

  • Deep Water

    ★★★

  • X

    ★★★★

  • Windfall

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • Kimi

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • Scream

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • Lamb

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★

  • False Positive

    ★★

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Willy's Wonderland

    ★½

  • Bliss

    ★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • We're All Going to the World's Fair

    ★½

  • Together Together

    ★★

  • John and the Hole

    ★★★

  • Strawberry Mansion

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★½

  • Music

    ½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★½

  • Another Round

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • PVT Chat

    ★★½

  • She Dies Tomorrow

    ★★★½

  • Unhinged

    ½

  • The Lovebirds

    ★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • My Octopus Teacher

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★½

  • Last and First Men

  • Feels Good Man

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Shirley

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Possessor

    ★★★½

  • Zola

    ★★★

  • Time

    ★★★★

  • Spree

    ★★

  • Kajillionaire

    ★★★★★

  • Bombshell

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • Better Days

    ★½

  • I'm No Longer Here

    ★★★★

  • 3 from Hell

    ★½