Sort by

Garrett has logged 61 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Man Who Fell to Earth

The Man Who Fell to Earth

1976
×
★★½
Edit this entry  
29
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★½
Edit this entry  
17
My Friend Dahmer

My Friend Dahmer

2017
×
★★½
Edit this entry  
17
Pusher II

Pusher II

2004
×
★★★★
Edit this entry  
15
Life After Beth

Life After Beth

2014
×
★★
Edit this entry  
15
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
Edit this entry  
15
Pusher

Pusher

1996
×
★★★★
Edit this entry  
15
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★
Edit this entry  
18
Under the Same Moon

Under the Same Moon

2007
×
★★★
Edit this entry  
18
Possessor

Possessor

2020
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Green Inferno

The Green Inferno

2013
×
½
Edit this entry  
26
Vampires vs. the Bronx

Vampires vs. the Bronx

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
Synchronic

Synchronic

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
★★★
Edit this entry  
04
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★
Edit this entry  
04
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★½
Edit this entry  
15
Nostalgia for the Light

Nostalgia for the Light

2010
×
★★★★
Edit this entry  
14
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Exotica

Exotica

1994
×
★★★½
Edit this entry  
30
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
Jeanne Dielman, 23, Quai du Commerce 1080 Bruxelles

Jeanne Dielman, 23, Quai du Commerce 1080 Bruxelles

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Living End

The Living End

1992
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Watermelon Woman

The Watermelon Woman

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Call Your Father

Call Your Father

2017
×
★★½
Edit this entry  
05
The Witches

The Witches

1990
×
★★★★
Edit this entry  
05
13th

13th

2016
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★
Edit this entry  
29
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★★½
Edit this entry  
29
El Topo

El Topo

1970
×
★★★½
Edit this entry  
20
Jawbreaker

Jawbreaker

1999
×
★★★
Edit this entry  
16
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★½
Edit this entry  
12
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★½
Edit this entry  
05
Picnic at Hanging Rock

Picnic at Hanging Rock

1975
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★½
Edit this entry  
24
La Cérémonie

La Cérémonie

1995
×
★★★½
Edit this entry  
23
Contact

Contact

1997
×
★★★½
Edit this entry  
20
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★★
Edit this entry  
16
Taste of Cherry

Taste of Cherry

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Solaris

Solaris

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Passenger

The Passenger

1975
×
★★★
Edit this entry  
31
3 from Hell

3 from Hell

2019
×
★½
Edit this entry  
31
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
Edit this entry  
30
The Platform

The Platform

2019
×
★★
Edit this entry  
28
Contagion

Contagion

2011
×
★★★★
Edit this entry  
22
Moon

Moon

2009
×
★★★
Edit this entry  
17
Outbreak

Outbreak

1995
×
★★
Edit this entry