• Moon Knight

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Hawkeye

    ★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Loki

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • A Simple Smash and Bash Job Gone Wrong

    ★★★★½

  • Arlo the Alligator Boy

    ★★½

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Godzilla Singular Point

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Together Together

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Adventure Time: Distant Lands

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★½

  • Squeegee

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★★

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Sew Torn

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Steven Universe Future

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★½

  • Make Me a Sandwich

    ★★½

  • Undone

    ★★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Ani

    ★★½

  • Steven Universe: The Movie

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Anima

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Wednesday

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Bull

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Island

    ★★★½

  • Long Shot

    ★★½

  • Yes, God, Yes

    ★★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • Knock Down the House

    ★★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½

  • Ghosts of Sugar Land

    ★★★★½

  • This Is Not Berlin

    ★★★½

  • Lavender

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Moonwalk with Me

    ★★★½

  • Lucy

    ★★★★

  • Full Beat

    ★★

  • mid90s

    ★★★★

  • At Eternity's Gate

    ★★★