Sort by

Garod has logged 190 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Edit this entry  
21
Adventure Time: Stakes

Adventure Time: Stakes

2015
×
★★★★
Edit this entry  
20
Adventure Time: Elements

Adventure Time: Elements

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
Adventure Time: Islands

Adventure Time: Islands

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Fruitvale Station

Fruitvale Station

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★½
Edit this entry  
15
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★
Edit this entry  
14
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Infinity Train

Infinity Train

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★★
Edit this entry  
05
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★½
Edit this entry  
26
Adventure Time: Distant Lands

Adventure Time: Distant Lands

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Adventure Time: Distant Lands

Adventure Time: Distant Lands

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★
Edit this entry  
22
End of Watch

End of Watch

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Drive

Drive

2011
×
★★★½
Edit this entry  
10
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Edit this entry  
06
Into the Forest

Into the Forest

2015
×
★★½
Edit this entry  
05
Krisha

Krisha

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Burlesque

Burlesque

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Ace Ventura: Pet Detective

Ace Ventura: Pet Detective

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Edit this entry  
25
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★
Edit this entry  
23
The Interview

The Interview

2014
×
★★½
Edit this entry  
20
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Jeffrey Epstein: Filthy Rich

Jeffrey Epstein: Filthy Rich

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
9

9

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Calvary

Calvary

2014
×
★★★½
Edit this entry  
20
A Knight's Tale

A Knight's Tale

2001
×
★★★
Edit this entry  
17
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Mud

Mud

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry