Sort by

Garod has logged 20 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Song of the Sea

Song of the Sea

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Guard

The Guard

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hunger

Hunger

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Wind That Shakes the Barley

The Wind That Shakes the Barley

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Interesting Ball

Interesting Ball

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Watermelon Woman

The Watermelon Woman

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
This Is Not Berlin

This Is Not Berlin

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Last Bus Home

The Last Bus Home

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry