Sort by
  • Doctor Who: The Star Beast

    ★★★★

  • Doctor Who Children in Need Special 2023

    ★★★

  • Talking Doctor Who

    ★★★

  • Katie & Joan Go to the Museum

    ★★★½

  • Taylor Swift: The Eras Tour

    ★★★★½

  • The Reckoning

    ★★★★

  • Poison

    ★★★

  • The Rat Catcher

    ★★★★

  • The Swan

    ★★★★

  • The Long Shadow

    ★★★½

  • The Great Escaper

    ★★★

  • Dream Scenario

    ★★★½

  • The Killer

    ★★

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

    ★★★★½

  • The Equalizer 3

    ★★★★

  • Mancunian Man: The Legendary Life Of Cliff Twemlow

    ★★★★

  • Transmission

    ★★★

  • Hostile Dimensions

    ★★★½

  • Booger

    ★★★★

  • The Sixth Commandment

    ★★★★½

  • Apocalypse Clown

    ★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Barbie

    ★★★★★

  • Them

    ★★★

  • I'm a Virgo

    ★★★★½

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★½

  • Mad About the Boy: The Noël Coward Story

    ★★★

  • Man Eater

    ★★★½

  • Asteroid City

    ★★★½

  • Once Upon a Time in Northern Ireland

    ★★★★½

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★★

  • Lost in the Night

    ★★★½

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★★

  • The Unlikely Pilgrimage of Harold Fry

    ★★★

  • Mae Martin: SAP

    ★★★½

  • Bottoms

    ★★★★

  • It Lives Inside

    ★★★

  • My Drywall Cocoon

    ★★

  • Reality

    ★★★★

  • Rotting in the Sun

    ★★★★

  • Past Lives

    ★★★

  • Infinity Pool

    ★★★★

  • Polite Society

    ★★★★★

  • Detectorists Special

    ★★★★

  • Babylon

    ★★★★

  • Typist Artist Pirate King

    ★★★★½

  • Suzume

    ★★★½

  • Ainsworth

    ★★★

  • The Love Box in Your Living Room

    ★★★★

  • The Affluence

    ★★★½

  • Spectrum

    ★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★½

  • Doctor Who: The Power of the Doctor

    ★★★★

  • 8 Found Dead

    ★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★

  • Russia 1985-1999: TraumaZone

    ★★★★★

  • Views From Sunk Island

    ★★★★½

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★

  • Billie Eilish: Live at the O2

    ★★★★★

  • Stewart Lee: Tornado

    ★★★★★

  • Blank Narcissus (Passion of the Swamp)

    ★★★½

  • Wendell & Wild

    ★★★★½

  • How to Blow Up a Pipeline

    ★★★

  • Glass Onion

    ★★★★½

  • Emily

    ½

  • The Lost King

    ★★★

  • See How They Run

    ★★★½

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★★½

  • Blonde

    ★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Stewart Lee: Snowflake

    ★★★★

  • Pearl

    ★★★★½