Sort by

Graham has logged 33 entries for films during July 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Jason Bourne

Jason Bourne

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Remainder

Remainder

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The BFG

The BFG

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Kaos

Kaos

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Night of the Shooting Stars

The Night of the Shooting Stars

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Padre Padrone

Padre Padrone

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Taking Tiger Mountain

Taking Tiger Mountain

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Men Who Sleep in Trucks

Men Who Sleep in Trucks

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
White Dog

White Dog

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cleopatra

Cleopatra

1934
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Heat

The Heat

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Keep

The Keep

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Unlocking the Cage

Unlocking the Cage

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Europe, She Loves

Europe, She Loves

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Elvis & Nixon

Elvis & Nixon

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Suburra

Suburra

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Play On! Shakespeare in Silent Film

Play On! Shakespeare in Silent Film

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Merchant of Venice

The Merchant of Venice

1911
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Richard III

Richard III

1911
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
King Lear

King Lear

1910
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Beats Rhymes & Life: The Travels of A Tribe Called Quest

Beats Rhymes & Life: The Travels of A Tribe Called Quest

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Winter's Tale

The Winter's Tale

1913
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Measure of a Man

The Measure of a Man

2015
×
Read the review Edit this entry  
09
Learning to Drive

Learning to Drive

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Lifeforce

Lifeforce

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Reg

Reg

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Five Dedicated to Ozu

Five Dedicated to Ozu

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Swinging Cheerleaders

The Swinging Cheerleaders

1974
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Punk Britannia

Punk Britannia

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry