Sort by

Graham has logged 35 entries for films during August 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Where to Invade Next

Where to Invade Next

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Old Joy

Old Joy

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Evolution

Evolution

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Repo Man

Repo Man

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Put More Blood Into the Music

Put More Blood Into the Music

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Stray Dogs

Stray Dogs

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Fat City

Fat City

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Tickled

Tickled

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Childhood of a Leader

The Childhood of a Leader

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Night at the Opera

A Night at the Opera

1935
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sweet Bean

Sweet Bean

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Shop on Main Street

The Shop on Main Street

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Treacle Jr.

Treacle Jr.

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Penda's Fen

Penda's Fen

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Almeida Theatre Live: Richard III

Almeida Theatre Live: Richard III

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
On the Waterfront

On the Waterfront

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The In-Laws

The In-Laws

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Shane

Shane

1953
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
My Life Directed by Nicolas Winding Refn

My Life Directed by Nicolas Winding Refn

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Good Hair

Good Hair

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
In the Electric Mist

In the Electric Mist

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Days of Being Wild

Days of Being Wild

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Chicken

Chicken

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Pusher

Pusher

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Tomboy

Tomboy

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Silence of the Sea

The Silence of the Sea

1949
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Burroughs: The Movie

Burroughs: The Movie

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Cut Ups

The Cut Ups

1966
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Piper

Piper

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry