Graham has logged 45 entries for films during March 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hamlet

Hamlet

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
British Sounds

British Sounds

1970
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Meshes of the Afternoon

Meshes of the Afternoon

1943
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
By the Time It Gets Dark

By the Time It Gets Dark

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Film Like Any Other

A Film Like Any Other

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Square

The Square

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
People of the Mountains

People of the Mountains

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Wrinkle in Time

A Wrinkle in Time

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
I Killed Einstein, Gentlemen

I Killed Einstein, Gentlemen

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Palms

Palms

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Cow

The Cow

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Aquarius

Aquarius

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ceddo

Ceddo

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sweet Country

Sweet Country

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Birds, Orphans and Fools

Birds, Orphans and Fools

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
I'm Going to Change My Name

I'm Going to Change My Name

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Funeral Murders

The Funeral Murders

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Shirley: Visions of Reality

Shirley: Visions of Reality

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Beatriz's War

Beatriz's War

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Square

The Square

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Wasteland No. 1: Ardent Verdant

Wasteland No. 1: Ardent Verdant

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Neria

Neria

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Being Blacker

Being Blacker

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
October (Ten Days that Shook the World)

October (Ten Days that Shook the World)

1927
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Marquis

Marquis

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Images

Images

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Lost Weekend

The Lost Weekend

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dreams

Dreams

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Choice

The Choice

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
I Am Not a Witch

I Am Not a Witch

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Into the Forest

Into the Forest

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Untitled

Untitled

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Sullivan's Banks

Sullivan's Banks

2001
×
Read the review Edit this entry  
05
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Visitor

The Visitor

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Lumumba

Lumumba

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1926
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Panorama of Calcutta

Panorama of Calcutta

1899
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Kush

Kush

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hotel Salvation

Hotel Salvation

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Illumination

Illumination

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry