RSS feed for Graham

Graham has logged 42 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Suddenly, Last Summer

Suddenly, Last Summer

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dark Places

Dark Places

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Journeyman

Journeyman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Canyon Passage

Canyon Passage

1946
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dirty Computer

Dirty Computer

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Boys from Fengkuei

The Boys from Fengkuei

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Green, Green Grass of Home

The Green, Green Grass of Home

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Vladimir and Rosa

Vladimir and Rosa

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
La Chinoise

La Chinoise

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Guerrilla: The Taking of Patty Hearst

Guerrilla: The Taking of Patty Hearst

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bulworth

Bulworth

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Western

Western

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Documenteur

Documenteur

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Snow Canon

Snow Canon

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Nixon

Nixon

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Secret Honor

Secret Honor

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Strange Days

Strange Days

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Struggle in Italy

Struggle in Italy

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Neon Bull

Neon Bull

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Birth (Gunpowder Works)

Birth (Gunpowder Works)

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Lovable You

Lovable You

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sleeping Dogs

Sleeping Dogs

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Last Picture Show

The Last Picture Show

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Atlantiques

Atlantiques

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Night I Swam

The Night I Swam

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Wings of Hope

Wings of Hope

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
La Jetée

La Jetée

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ghost Stories

Ghost Stories

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Wind from the East

Wind from the East

1970
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Serial Mom

Serial Mom

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Lo and Behold: Reveries of the Connected World

Lo and Behold: Reveries of the Connected World

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Son of Joseph

The Son of Joseph

2016
×
Read the review Edit this entry  
02
Breathless

Breathless

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Alternative 3

Alternative 3

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry