• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Anything Goes

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Ciao Alberto

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • The Rocky Horror Show Live 2021

    ★★★★

  • Eternals

    ★★½

  • Four Hours at the Capitol

  • No Time to Die

    ★★★★

  • LuLaRich

  • Dear Evan Hansen

    ★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Turning Point: 9/11 and the War on Terror

  • The Chair

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Respect

    ★★★½

  • Phil Wang: Philly Philly Wang Wang

  • Free Guy

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • High: Confessions of an Ibiza Drug Mule

  • Luca

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • Cruella

    ★★★½

  • Save Ralph

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★

  • Moxie

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Can't Get You Out of My Head

  • Framing Britney Spears

  • Passing

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • It's a Sin

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Death to 2020

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★

  • The Ripper

  • Education

    ★★★★½

  • Alex Wheatle

    ★★★½

  • The Prom

    ★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • The Princess Switch: Switched Again

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Mank

    ★★★

  • Canvas

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

  • Roadkill

    ★★★½

  • Rebecca

    ★★★

  • The Wayward Guide for the Untrained Eye

  • Soul

  • Red, White and Blue

    ★★★★½

  • The Boys in the Band: Something Personal

  • The Boys in the Band

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★