georgia has logged 200 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
Soul

Soul

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

1955
×
Read the review Edit this entry  
29
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Nativity!

Nativity!

2009
×
Read the review Edit this entry  
17
The Prom

The Prom

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Education

Education

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Mank

Mank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★½
Edit this entry  
10
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Edit this entry  
08
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Whip It

Whip It

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
Read the review Edit this entry  
01
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
When Marnie Was There

When Marnie Was There

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Coco

Coco

2017
×
Read the review Edit this entry  
16
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Music and Lyrics

Music and Lyrics

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Roadkill

Roadkill

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Tale of the Princess Kaguya

The Tale of the Princess Kaguya

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
About a Boy

About a Boy

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
Read the review Edit this entry  
27
Daddy

Daddy

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ocean Waves

Ocean Waves

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Riot Club

The Riot Club

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry