• Roald Dahl's Matilda the Musical

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

    ★★★★½

  • BTS 2021 Muster Sowoozoo

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★★½

  • BTS Permission to Dance On Stage - Seoul: Live Viewing

    ★★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Heart Shot

    ★★★

  • Am I Ok?

    ★★★★

  • Alice

    ★★★½

  • Master

    ★★½

  • Breaking

    ★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • BTS Seasons Greetings 2022

    ★★★★½

  • Nicole Byer: BBW (Big Beautiful Weirdo)

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Coldplay x BTS Inside ‘My Universe’ Documentary

    ★★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★★½

  • Belfast

    ★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Titane

    ★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • After Yang

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Annette

    ★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★

  • GOBY

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • 0X1=LOVESONG (I Know I Love You)

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Thine Own Self

    ★★★★★

  • The Woman in the Window

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Chadwick Boseman: Portrait of an Artist

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★½

  • MTV Unplugged Presents: BTS

    ★★★★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★½

  • Together Together

    ★★★★½

  • Wild Indian

    ★★★½

  • How It Ends

    ★★★

  • John and the Hole

    ★★★

  • Flee

    ★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • One for the Road

    ★★

  • CODA

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • Celebrating America

  • WandaVision

    ★★★

  • Bobo the Monkey

  • 2021 NEW YEAR’S EVE LIVE presented by Weverse

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • The Prom

    ★★★

  • The Disney Holiday Singalong

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Puparia