• House of Gucci

    ★★★½

  • Hawkeye

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★½

  • Dave Chappelle: The Closer

  • God's Not Dead: We The People

    ½

  • LEGO Star Wars Terrifying Tales

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • Slumber Party Massacre

    ★★★½

  • There's Someone Inside Your House

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • Sword Art Online the Movie -Progressive- Aria of a Starless Night

    ★★★★

  • Dear Evan Hansen

  • Halloween Kills

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Belfast

    ★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Old

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Lamb

  • Titane

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • F9

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Once Upon A Time In Kuwait

    ★★★★★

  • Bad Trip

    ★★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Yes Day

    ★½

  • South Park Vaccination Special

    ★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Tom & Jerry

    ★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Land

    ★★★

  • Censor

    ★★★

  • Malcolm & Marie

  • WandaVision

    ★★★½

  • Horimiya

    ★★★★

  • News of the World

    ★★★½

  • We Can Be Heroes

    ★★★

  • James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

  • President in Waiting

    ★★★

  • The Croods: A New Age

    ★★★

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★½

  • A Timeless Christmas

    ★½

  • Keratin

    ½

  • A Creepshow Animated Special

    ★★½

  • The Empty Man

    ★★★★