Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Climax 2: Electric Boogaloo

Climax 2: Electric Boogaloo

×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Belle

Belle

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★½
Edit this entry  
16
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Scream

Scream

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Shrek the Third

Shrek the Third

2007
×
Edit this entry  
06
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Rise of the Guardians

Rise of the Guardians

2012
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Faculty

The Faculty

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
South Park: Bigger, Longer & Uncut

South Park: Bigger, Longer & Uncut

1999
×
★★★½
Edit this entry  
30
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
South Park: Post COVID: The Return of COVID

South Park: Post COVID: The Return of COVID

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
After the Sunset

After the Sunset

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
Edit this entry  
24
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Humans

The Humans

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★½
Edit this entry  
21
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Street Gang: How We Got to Sesame Street

Street Gang: How We Got to Sesame Street

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mickey's Once Upon a Christmas

Mickey's Once Upon a Christmas

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dead Silence

Dead Silence

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Frosty Returns

Frosty Returns

1992
×
½
Edit this entry  
12
Frosty the Snowman

Frosty the Snowman

1969
×
★★★½
Edit this entry  
12
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Edit this entry  
11
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry