Cole has logged 244 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Throne of Blood

Throne of Blood

1957
×
★★★★
Edit this entry  
24
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Edit this entry  
12
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Edit this entry  
10
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

2006
×
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★½
Edit this entry  
06
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
Star Wars Rebels: Spark of Rebellion

Star Wars Rebels: Spark of Rebellion

2014
×
★★★½
Edit this entry  
02
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Slumber Party Massacre

Slumber Party Massacre

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Belko Experiment

The Belko Experiment

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
LEGO Star Wars Terrifying Tales

LEGO Star Wars Terrifying Tales

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Paranormal Activity 4

Paranormal Activity 4

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Censor

Censor

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Dirty Rotten Scoundrels

Dirty Rotten Scoundrels

1988
×
★★★★
Edit this entry  
22
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Nun

The Nun

2018
×
Read the review Edit this entry  
20
Lamb

Lamb

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★★
Edit this entry  
16
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Lords of Salem

The Lords of Salem

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Rain Man

Rain Man

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry