Cole has logged 29 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Land

Land

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

1976
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Creep

Creep

2014
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Hell House LLC II: The Abaddon Hotel

Hell House LLC II: The Abaddon Hotel

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Whole Truth

The Whole Truth

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Police Story

Police Story

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Audition

Audition

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Monster Calls

A Monster Calls

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
His Girl Friday

His Girl Friday

1940
×
★★★★
Edit this entry  
17
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Straight Story

The Straight Story

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
My Fair Lady

My Fair Lady

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Creed

Creed

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Step Up 3D

Step Up 3D

2010
×
★★★½
Edit this entry  
10
Freddy's Dead: The Final Nightmare

Freddy's Dead: The Final Nightmare

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Chicken Little

Chicken Little

2005
×
★★
Read the review Edit this entry