• Love and Monsters

    ★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★★

  • Console Wars

    ★★

  • Honest Thief

  • The New Mutants

    ★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Host

    ★★★

  • Archive

    ★★★

  • Irresistible

  • The Rental

  • Out

    ★★★★

  • A Celebration of the Music from Coco

    ★★★

  • The Hunt

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★

  • Emma.

    ★★★

  • The Call of the Wild

    ★★

  • Fantasy Island

  • McMillion$

    ★★★

  • The Rhythm Section

    ★★★

  • Downhill

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Relic

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • The Turning

  • Bad Boys for Life

    ★★

  • Underwater

    ★★★

  • Dolittle

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Bombshell

    ★★

  • Little Women

    ★★★

  • Spies in Disguise

    ★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★

  • Queen & Slim

    ★★★★

  • The Good Liar

    ★★

  • Frozen II

    ★★

  • Doctor Sleep

    ★★

  • 21 Bridges

    ★★

  • Zombieland: Double Tap

  • The Irishman

    ★★★★

  • Lucy in the Sky

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Abominable

    ★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

    ★★

  • Judy

    ★★★

  • The Assistant

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • First Cow

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★

  • Crawl

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Playmobil: The Movie

  • Dark Phoenix

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★