Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Honest Thief

Honest Thief

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bolt

Bolt

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Blade

Blade

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spirit: Stallion of the Cimarron

Spirit: Stallion of the Cimarron

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Await Further Instructions

Await Further Instructions

2018
×
Read the review Edit this entry  
19
The Turning

The Turning

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
After Midnight

After Midnight

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Silent Hill

Silent Hill

2006
×
Read the review Edit this entry  
16
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Population 436

Population 436

2006
×
Read the review Edit this entry  
14
Basket Case

Basket Case

1982
×
Read the review Edit this entry  
13
Gemini

Gemini

2017
×
Read the review Edit this entry  
12
The Blob

The Blob

1958
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Poltergeist III

Poltergeist III

1988
×
Read the review Edit this entry  
10
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Haunted Mansion

The Haunted Mansion

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Mark of Zorro

The Mark of Zorro

1920
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Poltergeist II: The Other Side

Poltergeist II: The Other Side

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon

Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Halloween

Halloween

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Console Wars

Console Wars

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Rental

The Rental

2020
×
Read the review Edit this entry  
13
The Bear

The Bear

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★
Read the review Edit this entry