Sort by

Graham J has logged 28 entries for films during January 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
21 & Over

21 & Over

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Adventures of Buckaroo Banzai Across the 8th Dimension

The Adventures of Buckaroo Banzai Across the 8th Dimension

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
What Maisie Knew

What Maisie Knew

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Brazil

Brazil

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Reef

The Reef

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Last Stand

The Last Stand

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
SLC Punk

SLC Punk

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Blackfish

Blackfish

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Escape From Alcatraz

Escape From Alcatraz

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★½
Edit this entry  
11
A.I. Artificial Intelligence

A.I. Artificial Intelligence

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Descendants

The Descendants

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Color of Money

The Color of Money

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Drinking Buddies

Drinking Buddies

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Iceman

The Iceman

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Shock Corridor

Shock Corridor

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ransom

Ransom

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Lawrence of Arabia

Lawrence of Arabia

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Prince Avalanche

Prince Avalanche

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry