Jamie has logged 23 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Week Of

The Week Of

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
Read the review Edit this entry  
18
The Amityville Horror

The Amityville Horror

1979
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The Texas Chainsaw Massacre

The Texas Chainsaw Massacre

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Chappaquiddick

Chappaquiddick

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Big Daddy

Big Daddy

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Waterboy

The Waterboy

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Baywatch

Baywatch

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
American Pie

American Pie

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Wedding Singer

The Wedding Singer

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Blockers

Blockers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Flower

Flower

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
A.I. Artificial Intelligence

A.I. Artificial Intelligence

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry