Sort by
  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★

  • The Lost City

    ★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • Kimi

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • Scream

    ★★★

  • The 355

    ★★½

  • The King's Man

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Injustice

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • F9

    ★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★½

  • Superman: Man of Tomorrow

    ★★

  • Tenet

    ★★★

  • Greenland

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★½

  • Greyhound

    ★★★

  • Artemis Fowl

    ★½

  • Middleditch & Schwartz

  • Bloodshot

    ★★

  • Onward

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Star Wars Collection

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★½

  • Spies in Disguise

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • The Perfect Secret

    ★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • 21 Bridges

    ★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Gemini Man

    ★★★

  • Guns Akimbo

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★

  • Angel Has Fallen

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Batman: Hush

    ★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Anna

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • The Hustle

    ★★★