Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★
Edit this entry  
20
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★½
Edit this entry  
16
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★
Edit this entry  
03
Kimi

Kimi

2022
×
★★★
Edit this entry  
09
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★★
Edit this entry  
08
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★★½
Edit this entry  
13
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★½
Edit this entry  
12
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
Little Women

Little Women

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
Scream

Scream

2022
×
★★★
Edit this entry  
06
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★½
Edit this entry  
29
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
The 355

The 355

2022
×
★★½
Edit this entry  
02
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
Injustice

Injustice

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Edit this entry  
09
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★
Edit this entry  
12
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
27
F9

F9

2021
×
★½
Edit this entry  
11
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Edit this entry  
14
Serial (Bad) Weddings

Serial (Bad) Weddings

2014
×
★★½
Edit this entry  
16
The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

1988
×
★★
Edit this entry  
03
Surrogates

Surrogates

2009
×
★★★½
Edit this entry  
01
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Live Free or Die Hard

Live Free or Die Hard

2007
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Edit this entry  
23
Greenland

Greenland

2020
×
★★★
Edit this entry  
09
Confidence

Confidence

2003
×
★★½
Edit this entry  
11
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★½
Edit this entry  
27
Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

2020
×
★★★½
Edit this entry  
12
Superman: Man of Tomorrow

Superman: Man of Tomorrow

2020
×
★★
Edit this entry  
23
Air Force One

Air Force One

1997
×
★★★
Edit this entry  
17
Lone Survivor

Lone Survivor

2013
×
★★½
Edit this entry  
16
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★
Edit this entry