Jan has logged 89 entries for films during 2012.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Frequency

Frequency

2000
×
★★★½
Edit this entry  
26
Death at a Funeral

Death at a Funeral

2007
×
★★★½
Edit this entry  
26
John Tucker Must Die

John Tucker Must Die

2006
×
★★★
Edit this entry  
26
Paul

Paul

2011
×
★★★
Edit this entry  
26
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★
Edit this entry  
26
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★
Edit this entry  
23
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★
Edit this entry  
22
Fantastic Four

Fantastic Four

2005
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★★
Edit this entry  
11
J. Edgar

J. Edgar

2011
×
★★
Edit this entry  
09
Terminator Salvation

Terminator Salvation

2009
×
★★★
Edit this entry  
09
Terminator 3: Rise of the Machines

Terminator 3: Rise of the Machines

2003
×
★★★½
Edit this entry  
05
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Bourne Legacy

The Bourne Legacy

2012
×
★★★
Edit this entry  
02
The Men Who Stare at Goats

The Men Who Stare at Goats

2009
×
★★½
Edit this entry  
02
9

9

2009
×
★★★½
Edit this entry  
29
Resident Evil: Retribution

Resident Evil: Retribution

2012
×
★★
Edit this entry  
29
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★½
Edit this entry  
29
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★★
Edit this entry  
25
Ice Age: Continental Drift

Ice Age: Continental Drift

2012
×
★★★
Edit this entry  
24
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★
Edit this entry  
17
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Edit this entry  
10
Assassination of a High School President

Assassination of a High School President

2008
×
★★★½
Edit this entry  
10
Ted

Ted

2012
×
★★★
Edit this entry  
05
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Total Recall

Total Recall

2012
×
★★½
Edit this entry  
31
Brave

Brave

2012
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★½
Edit this entry  
28
Armageddon

Armageddon

1998
×
★★★½
Edit this entry  
27
2012

2012

2009
×
★★★
Edit this entry  
26
RED

RED

2010
×
★★★½
Edit this entry  
23
Eagle Eye

Eagle Eye

2008
×
★★★★
Edit this entry  
17
Looper

Looper

2012
×
★★★★
Edit this entry  
28
Despicable Me

Despicable Me

2010
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Island

The Island

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Dark Shadows

Dark Shadows

2012
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Intouchables

The Intouchables

2011
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Promotion

The Promotion

2008
×
★★★
Edit this entry  
03
Battle: Los Angeles

Battle: Los Angeles

2011
×
★★★★
Edit this entry  
01
Team America: World Police

Team America: World Police

2004
×
★★½
Edit this entry  
30
Get Him to the Greek

Get Him to the Greek

2010
×
★★½
Edit this entry  
28
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★★
Edit this entry  
09
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Crimson Rivers

The Crimson Rivers

2000
×
★★★½
Edit this entry  
04
Battleship

Battleship

2012
×
★★½
Edit this entry  
31
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★★
Edit this entry  
30
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★½
Edit this entry  
29
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Edit this entry