• The Northman

    ★★★

  • The Pawnshop

    ★★★

  • Marzec '68

    ★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★

  • The Batman

    ★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • Dog

    ★★★½

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★

  • Marry Me

  • Scream

    ★★★½

  • The 355

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Single All the Way

    ★★

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • A Castle for Christmas

  • Encanto

    ★★★½

  • My Wonderful Life

    ★★★½

  • Nobody Sleeps in the Woods Tonight 2

    ★★

  • The Wedding Day

    ★★

  • No Time to Die

    ★★

  • All Our Fears

    ★★½

  • Back to Those Days

    ★★★½

  • The Getaway King

    ★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • The Guilty

    ½

  • Small World

    ★★½

  • The In-Laws

    ★★★

  • The Last Generation

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★½

  • Spencer

    ★½

  • Dune

    ★★

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★★

  • Cyrano

    ★★

  • Belfast

    ★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★

  • Turning Point: 9/11 and the War on Terror

  • Back Then

    ★★★

  • Candyman

    ★★

  • River

    ★½

  • Operation Hyacinth

    ★★½

  • Black Sheep

  • The Balcony Movie

    ★★★★

  • Free Guy

    ★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Jungle Cruise

    ★½

  • Old

    ★★½

  • Memoria

    ★★★½

  • Belle

    ★★★

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★

  • Drive My Car

    ★★★½

  • After Yang

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Black Widow

    ½

  • Space Jam: A New Legacy

  • Annette

  • Luca

    ★★★★

  • Far From the Tree

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Cruella

  • Four Roads

    ★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Nobody

    ★★

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★