• The Perks of Being a Wallflower

    ★★★★½

  • Frances Ha

    ★★★★½

  • Girl in Progress

    ★★★

  • The Hunger Games

    ★★★★

  • LOL

    ★★

  • The Woman in Black

    ★★

  • Black Mirror: Fifteen Million Merits

    ★★★★★

  • Weekend

    ★★★★

  • Midnight in Paris

    ★★★★½

  • The Beaver

    ★★★½

  • TRON: Legacy

    ★★★★

  • The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader

    ★★½

  • Don't Be Afraid of the Dark

    ★★½

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

    ★★★½

  • Beginners

    ★★★½

  • Toy Story 3

    ★★★★★

  • Alice in Wonderland

    ★★★½

  • Starstruck

    ★½

  • Shutter Island

    ★★★★★

  • Blue Valentine

    ★★★★½

  • Avatar

    ★★★½

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★½

  • Pope Joan

    ★★★

  • A Single Man

    ★★★★★

  • A Serious Man

    ★★★★

  • I Am Love

    ★★★★

  • (500) Days of Summer

    ★★★★

  • Harry Potter and the Half-Blood Prince

    ★★★★½

  • 17 Again

  • Coraline

    ★★★★

  • Bedtime Stories

    ★★

  • Doubt

    ★★★½

  • High School Musical 3: Senior Year

    ★★★★

  • Tear This Heart Out

    ★★★½

  • The Dark Knight

    ★★★★

  • Mamma Mia!

    ★★★½

  • WALL·E

    ★★★★½

  • La Maison en Petits Cubes

    ★★★★½

  • Enchanted

    ★★★½

  • Love in the Time of Cholera

    ★★½

  • High School Musical 2

    ★★★★

  • I Know Who Killed Me

  • Evan Almighty

    ★½

  • The Orphanage

    ★★★★

  • No Country for Old Men

    ★★★★★

  • Meet the Robinsons

    ★★★★★

  • Babel

    ★★★★½

  • Pan's Labyrinth

    ★★★★★

  • The Cheetah Girls 2

    ★★★★

  • Click

    ★★

  • Over the Hedge

    ★★★½

  • A Wonderful World

    ★★★★½

  • High School Musical

    ★★★★

  • Angel-A

    ★★★★

  • V for Vendetta

    ★★★★

  • The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

    ★★★½

  • Harry Potter and the Goblet of Fire

    ★★★★

  • Little Manhattan

    ★★★

  • Brokeback Mountain

    ★★★★★

  • The 40 Year Old Virgin

    ★★★½

  • Batman Begins

    ★★★★

  • Bambi: Inside Walt's Story Meetings

    ★★★★★

  • Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

    ★★★★

  • The Incredibles

    ★★★★

  • Belinda - Fiesta en la azotea

  • The Princess Diaries 2: Royal Engagement

    ★★★★

  • Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

    ★★★★★

  • Shrek 2

    ★★★★★

  • Mean Girls

    ★★★★

  • 13 Going on 30

    ★★★★

  • Ella Enchanted

    ★★★

  • Home on the Range

    ★★★★