Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hocus Pocus 2

Hocus Pocus 2

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Five Nights at Freddy's

Five Nights at Freddy's

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Halloween

Halloween

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Thank You for the Rain

Thank You for the Rain

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Insidious

Insidious

2010
×
★★★
Edit this entry  
02
The Weather Diaries

The Weather Diaries

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Indiana Jones and the Dial of Destiny

Indiana Jones and the Dial of Destiny

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Wrath of Van Helsing

Wrath of Van Helsing

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Smile

Smile

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Box

The Box

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 1

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
It Follows

It Follows

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Metal Lords

Metal Lords

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Stardust

Stardust

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 2

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hostel: Part II

Hostel: Part II

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Titane

Titane

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Attenborough and the Mammoth Graveyard

Attenborough and the Mammoth Graveyard

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fantastic Fungi

Fantastic Fungi

2019
×
★½
Read the review Edit this entry