RSS feed for Genevieve

Genevieve has watched 195 action films.

  • The Lovebirds

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • 1917

    ★★★★

  • Gemini Man

  • Ford v Ferrari

    ★½

  • The Kitchen

    ★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Shaft

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★½

  • Stuber

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Cold Pursuit

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★½

  • Bumblebee

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

  • Venom

    ★½

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • The Commuter

    ★½

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Justice League

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★½

  • Logan Lucky

    ★★★★

  • Let the Corpses Tan

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Okja

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★½

  • Atomic Blonde

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★★

  • Logan

    ★★★★½

  • The Lego Batman Movie

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★½

  • Assassin's Creed

    ★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★½

  • Patriots Day

    ★½

  • Doctor Strange

    ★★★½

  • The Magnificent Seven

  • Free Fire

    ★★★★

  • Suicide Squad

  • Jason Bourne

    ★★★½

  • Central Intelligence

    ★★½

  • The Nice Guys

    ★★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★½

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★½

  • Deadpool

  • Kung Fu Panda 3

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★½

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★★½

  • The Man from U.N.C.L.E.

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

    ★★★★

  • Ant-Man

    ★★★

  • Jurassic World

    ★★

  • San Andreas

  • Sicario

    ★★★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • Spy

    ★★★